Bölge

Aşağıya Kaydır

FETHİYE

Muğla’nın Fethiye ilçesi, mavinin ve yeşilin iç içe olduğu ender bölgelerden birine ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 170 bin nüfusa sahip bu nadide ilçenin nüfusu, tatil sezonlarında katlanarak artıyor. Bunun geçerli sebepleri var! Fethiye; denizi, ormanı, tarihi ve farklı kültürleri iç içe barındırıyor. Denizde mavinin, ormanda yeşilin her tonunu görmek mümkün. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan bölge, ayrıca tarihi mekanları ile de cazibe merkezi… Tarihte “Işık ülkesi” olarak bilinen Likya’nın bir kenti olan ilçe; denizi, kumu, koyları, güneşi ve ormanları ile herkesin görmesi gereken yerleri ağırlıyor.

ÖLÜDENİZ TABIAT PARKI

Ölüdeniz Tabiat Parkı, “Kıdrak Tabiat Parkı” olarak da biliniyor. Yaklaşık bin hektarlık bir alana sahip. Günlük 5 bin ziyaretçi kapasitesi olan park, flora zenginliği ile Fethiye’de gezilecek yerler arasında bulunuyor. Doğal sit alanı olan Ölüdeniz Tabiat Parkı’nda orman ve denizin yanı sıra plaj, kayalıklar ve arkeolojik kalıntılar bulunuyor. Park alanına kıyısı olan deniz, özellikle su sporları için elverişli bir ortam sunuyor. Manzarası, bakir florası ve faunası ile eşsiz özellikler barındıran bu park, Fethiye’ye gelenlerin görmeden girmediği konumlardan biridir. Park, Fethiye merkeze 16 kilometre uzaklıkta. Dünyanın en ünlü plajlarından biri olan Ölüdeniz plajı da park sınırları içinde yer alıyor. Bölgede bulunan Belcekız Plajı da yerli ve yabancı turistlerin uğramadan geçmediği yerlerdendir

ÇALIŞ PLAJI

Türkiye’nin en popüler plajları arasında yer alan Çalış Plajı, caretta caretta kaplumbağaların yumurtlama alanlarından biridir. Yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki plaj, Şövalye Adası ve Kızılada manzarası barındırır. Plajın popüler olması, iş yerlerinin de artmasına yol açmıştır. Günümüzde plaj çevresinde onlarca restoran ve konaklama tesisi bulunmaktadır. Fethiye’de denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin mutlaka uğradığı Çalış Plajı, yaz aylarındaki hafif meltem esintileri ile cazibe merkezi haline gelmiştir. İlçede gün batımının en iyi izlendiği noktalardan biri de bu plajdır. Plaja ilçe merkezinden yürüyerek, 5-10 dakika içinde ulaşılabilir. Elverişli yapısı sebebiyle plaja hakim denizde çok sayıda su sporları aktivitesi yapılmaktadır.

GÖCEK

Göcek, Fethiye’ye yaklaşık 30 kilometre uzaklıktadır. Dünyaca ünlü plajlara ve eşsiz koylara ev sahipliği yapan Göcek, yat turizminin de merkezlerinden biridir. Yerli ve yabancı lüks yatların uğrak yeri haline gelen bölge, balık restoranları, eşsiz manzarası ve yeşilin mavi ile buluştuğu koyları ile mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir. Ege’nin Akdeniz’e geçit kapısı olarak bilinen bölge, mavi turların da uğrak yeridir. Beldede uluslararası altı adet yat limanı bulunmaktadır. Korunaklı bir körfez içerisinde yer alan ada ve koyları ile Göcek, yat turizminin gelişmesinde önemli bir katkı sunmaktadır.

KELEBEKLER VADİSİ

Kendine özgü florası, faunası ve doğal dokusu ile Fethiye’nin cennet köşelerinden Kelebekler Vadisi, dar ve uzun bir vadidir. Dünya Mirasını Koruma Vakfı tarafından korunması gereken 100 dağdan biri olarak ilan edilen Babadağ’ın eteklerinde bir koy olan vadide 350 metrelik yükseltiler bulunur. Ölüdeniz’den teknelerle ulaşılabilen vadide kamp alanı da bulunuyor. Yeşil ve mavinin her tonunu barındıra Kelebekler Vadisi, yaklaşık 80 farklı kelebek türüne ev sahipliği yapıyor. Adını da bu kelebeklerden alıyor. Babadağ eteklerinde bulunan vadinin en ünlü misafiri Kaplan Kelebeğidir. Farklı canlı ve bitki türlerini barındıran vadi, “saklı cennet” olarak da anılır. Elli metrelik şelale, konaklama, yiyecek ve içecek mekanları, doğa aktiviteleri ve denizi ile Kelebekler Vadisi, Fethiye’ye gelenler mutlaka uğradığı yerlerin başında gelir.

La Boheme Kabak ile
Unutulmaz Bir Tatil Planlayın!

Daha fazla bilgi paylaşırsanız, tatilinizi ve konaklamanızı daha iyi hale getirebiliriz.

şimdi rezervasyon yapın!

+90 533 413 25 25